Slow Fashion - Fikcia alebo kontrast v oblasti pánskej módy?

Slow Fashion - Fikcia alebo kontrast v oblasti pánskej módy?

Chceli ste už niekedy spomaliť čas? Zastaviť všetko a všetkých a aspoň na malý moment si pozorne prezrieť detaily dnešného rýchleho života? Žiť rýchlo je v súčasnosti veľký trend. Chceme mať všetko hneď a nezamýšľame sa nad tým, aký to môže mať dopad na spoločnosť.

Každý jeden z nás by sa chcel na takúto “zanedbateľnú“ chvíľu zastaviť. Žiaľ, nedá sa to. Žijeme v rýchlom svete, kde táto “rýchlosť“ zasahuje do každého odvetvia, vrátane módy.

V móde sa stretávame s rýchlo sa meniacimi trendami. Každý sa s týmto tempom snaží udržať krok, chce byť štýlový a “IN”. Tento tzv. fenomén voláme “FAST FASHION“. Ide o rýchle klesanie cien, či sezónne zmeny trendov bez ohľadu na dopad na životné prostredie. Mnohokrát sa aj vám už určite stalo, že ste si niečo kúpili za akciovú cenu, no po príchode domov ste zistili, že s kvalitou daný výrobok nemá nič spoločné. Nejde však len o to - doplácajú na to aj ľudia, ktorí všetko toto oblečenie vyrábajú. S týmto rýchlym módnym kolotočom bojuje aj naša planéta, keďže neuveriteľné množstvo takýchto “trendov” končí na skládkach.

Ale každá minca má dve strany. Opakom vyššie spomínaného fenoménu je tzv.   “SLOW FASHION“. Je to akýsi životný štýl, kontrast či trend, ktorý nestarne. Okrem iného dbá na ekológiu, podporuje lokálnych výrobcov, prípadne predajcov, a to všetko ekologicky a kvalitne. V rámci pánskej módy to nie je žiadna novinka. Prekvapivo, je to niečo, čo je medzi nami už stáročia. Určite ste si všimli, že v rámci spoločenských DRESS CODE sa na popredných priečkach stále drží obyčajné tričko alebo košeľa, k tomu nohavice a nejaké pohodlné topánky. Takéto zladenie nikdy neurazí, ba práve naopak - zaujme. Nie je to síce žiadna veda, no treba si uvedomiť fakt, že pri SLOW FASHION sa dbá vo veľkom na kvalitu a nie kvantitu, ceny sú síce vyššie, no kvalita je neporovnateľná.

V rámci našej značky sme sa rozhodli ísť práve touto cestou slow fashion, a to nie len v rámci kozmetiky, ale aj doplnkov a postupne prechádzame aj na oblečenie. Dbáme na detailykvalitu a hlavne štýl, ktorý nikdy nestarne. Páni, sme gentlemani, máme neskutočné spektrum možností a rozdiel medzi 18. a 21. storočím je iba ten, že sme stále nevymreli a na trhu sú dostupné kvalitnejšie materiály. Neváhajte sa zapojiť do tejto komunity slow fashion a nakupujte nestarnúce trendy a hlavne - šetrne!