Nový rok, noví my!

Nový rok, noví my!

Je tu nový rok a sním čas zmien, nových šancí a nových začiatkov. Všetci sa tešíme a sme aj tak trochu zvedaví, čo nám tento rok prinesie. Čo nám však tento rok prinesie svet módy, to už nám je jasné. Návrhári pracovali na mužských trendoch už niekoľko mesiacov dopredu, aby sa na rok 2022 dokonale pripravili. Teraz sa s nami môžete pripraviť aj vy!

Začnime farbami

Trendom tohto roku je maximalizmus. Čo to znamená? Že sa môžete pri kombinovaní farieb hrať, ako len chcete. Či už sa oblečiete od hlavy po päty do jednej farby, alebo skombinujete žiarivé, pokojne i neónové farby, ktoré okoloidúcim takpovediac „vybijú oko“. Všetci predsa chceme nový rok prežiť vo veselšom duchu. Prečo teda nezačať veselými farbami? Vyhýbať sa pritom netreba ani ružovej (Áno, páni, ružová je sexy!). Skombinovať môžete napríklad farebnú vzorovanú košeľu s kontrastným rolákom. A ak sa vám to stále nezdá dosť, môžete pridať farebné potlače a nápisy. Veď predsa čím viac, tým viac.

Ak ale práve nesmerujete na dúhový pochod, tiež sa pre vás niečo nájde. Dizajnéri hlásajú návrat k prírode – či už ide o prírodné materiály alebo zemité a pokojné farby, evokujúce prírodnú scenériu. Vybrať si môžete z rôznych odtieňov hnedej, béžovej, sivej či dokonca zelenej. A ak vám ani to nevyhovuje, čiernou nikdy nič nepokazíte. Čierna farba je stálica, ktorú z módnych kruhov len tak niečo nevytlačí a mólam bude kraľovať aj tento rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 Otvorte frajerkin šatník

Toto asi ozaj nie je pre každého. Doba sa však pohla ďalej a tak ako takmer všetko v posledných dňoch, aj oblečenie je „gender fluid“. Hranica medzi dámskym a pánskym oblečením sa stiera. Nemusíte práve vytasiť sukňu a topánky na podpätku, či frajerke ukradnúť tangá, aby ste boli „in“. Začať môžete napríklad kardigánom.

 

Retro

Móda sa neustále s určitými odmenami vracia, a tak je tomu aj tento rok. Hitom sú napríklad deväťdesiate roky. Vracajú sa pletené vesty, ale aj bejzbalové šiltovky a varsity bundy, ktoré sa nám v hlavách spájajú hlavne so školskými športovými tímami v amerických filmoch a sitkomoch. Takúto bundu môžete skombinovať s voľným tričkom s potlačou, teniskami či šiltovkou. A ak vám retra stále nestačí, otvorte babkin šatník a požičajte si hodvábnu šatku s nejakým farebným vzorom. Obviazať si ju môžete okolo hlavy alebo okolo krku, či použiť ju namiesto opaska alebo rúška.

Staviť môžete tiež na klasiku v podobe koženej  bundy. Trendy však tento rok neostanú iba pri bundách. Do kože sa môžete obliecť od hlavy po päty. Siahnuť môžete okrem iného po kožených nohaviciach a cítiť sa pri tom ako Witcher.

 

Nesmrteľná elegancia

Jedna vec, ktorá z módy nikdy nevymizne, sú elegantní muži ako z reklamy na Biele goliere. Obleky (tak ako gentlemani) nikdy nevymrú.

Tento rok však neuvidíme len elegantné obleky. Aj tu platí, že sa môžete pohrať s kombinovaním rôznych kúskov. Tí viac odvážni môžu skombinovať oblekové nohavice s košeľou s mašľou. Tí, ktorým viac sedí klasická elegancia, môžu oblek skombinovať s retro blejzerom či čižmami. Do módy sa tiež vracia párty štýl, čo znamená farebné či vzorované obleky. Po čom siahnete, je len na vás.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Starať sa o seba je sexy

Ženy síce často hovoria, že sa im páčia muži, ktorí vyzerajú tak trochu ako Tarzan. To však neznamená, že máte smrdieť ako opica a vyberať si blchy z kožucha.  Najviac sexy je taký muž, ktorý sa o seba stará a záleží mu na sebe. Práve preto máme pre vás niekoľko tipov v našom repertoári Tie Man Fashion kozmetiky a perfémov.

 

Zdroje:

https://www.vogue.fr/vogue-hommes-en/article/the-key-mens-fashion-trends-for-springsummer-2022 

https://bohatstvoluxus.sk/street-style-je-spat-8-najvacsich-trendov-z-prehliadok-panskych-kolekcii-jar-2022/

https://www.stitchfix.com/men/blog/features/mens-fashion-2022/