Aká je história pánskej módy? Čo nás čaká?

Aká je história pánskej módy? Čo nás čaká?

Svet pánskej módy

 

Móda ako celok nám prináša nie len kúsok oblečenia, doplnkov a estetiky, ale aj rôzne štýly a plno miesta na kreativitu, ktorá môže poukázať na váš temperament. Práve naša značka Tie Man Fashion dáva príležitosť vkusným doplnkom s eleganciou, ktoré viete zladiť k oblečeniu podľa vášho gusta.

Začiatky a priebeh pánskej módy

Úplné začiatky by smerovali do histórie, kedy vládli rôzne monarchie a králi. Avšak budeme sa venovať hlavne najvýznamnejším štýlom, ktoré módu formovali.

Elegantná móda sa vyskytla v období 20. rokov minulého storočia (ako celok). Avšak tam boli viditeľné znaky predovšetkým v dámskej móde (perly, kožušina).

Mužom patrili hlavne 50. roky tzv. zlých chlapcov, drsný až rockerský štýl oblečenia: kožné bundy, rifle a na sebe oblečené jednoduché tričko. Vyzerali ako dnešní motorkári.

A čo hipisáci? Tí boli v období 60. rokov. Ako ste ich spoznali? Podľa toho, že nosili veci v svetlých až žiarivých farbách, strapce na módnych kúskoch a zvoncové nohavice (na spodku širšie).

Zvoncové nohavice vrcholili v 70. rokoch, kedy bolo tzv. disco obdobie. Muži v tom čase začali nosiť košele, saká a nejaké štýlové vesty.

Šuštiaky, podobne ako ich poznáte aj dnes, sa začali nosiť v čase 80. rokov. Avšak tie prvé boli veľmi farebné, väčšej (oversize) veľkosti a k tomu sa nosili tenisky na platformách. Veľmi často to boli šuštiakové súpravy, ktoré ľudia nosili.

Nohavice na traky sa stali trendom v 90. rokoch, obdobie farebných košiel pokračovalo, k tomu sa pridružili aj farebné vesty. Nebolo možné, aby vás niekto prehliadol.

Po týchto rokoch (v 21. storočí) nastalo pár zásadných zmien, tzv. ženskosť sa prejavila aj v pánskej móde a to spôsobom, že sa zužovali nohavice pre mužov. Dokonca sa začali tepláky a nohavice nosiť nižšie ako by mali (tesne pod zadkom), look ako by mal muž plienku.

Súčasná pánska móda

To, čo ste si prečítali, ako postupne sa pánska móda menila, ale aj móda ako celok, tak sa v zásade ďalej nejako nemení. Mnohí z nás vnímajú aj výstrelky dnešnej módy - ako niečo absurdné. Tento typ obľubuje dnešná " konzumná " spoločnosť vo veľkej miere - inými slovami, môžeme to nazvať aj "Fast Fashion ". Miestami sa zdá estetická, ale v mnohých prípadoch len na malý okamih, pričom sa stáva už po prvom roku menej " trendy ". Zároveň smutným faktom tohto typu módy je, že z väčšej časti sa jedná aj o plytvanie materiálov v prospech módu. pozitívne ale je , že v podstate tie dané štýly sa snažia kombinovať, menia sa farby, rôzne vzory, materiály… To znamená, že tričko, ktoré môžete mať 30 rokov v skrini, tak bude zásadne skoro vždy IN, len v inom čase.  

 

 

 

Do popredia idú čoraz viac hand made výrobky, ktoré sú jedinečné svojim štýlom. Môže sa stať, že nejaké kúsky sú ojedinelé. Vtedy stúpa aj hodnota takýchto produktov.

Čo sa týka jedinečnosti alebo originality, tak vieme o tom svoje. Vy však môžete zistiť viac o našich výrobkoch a drevených sadách pre pánov tu.


Pánska móda Tie Man Fashion

Vízia bola vytvoriť značku, reprezentujúcu mužov, ktorí nezanevreli na starú dobrú klasiku a neuprednostňujú súčasnú (rýchlo sa meniacu) módu. Dôležitým prvkom tejto nestarnúcej módy, že je veľmi nadčasová a taktiež sa označuje pojmom " slow fashion " . Je to pravým opakom typu módy, spomínanej vyššie. Šetrná, trendy a vždy jednoduchá. Týmto sa však budeme zaoberať v ďalšom blogu

My to robíme moderne a zároveň nadčasovo pre všetkých gentlemanov, ktorí sa neboja ukázať svoj jedinečný štýl. Naše doplnky sú ručne vyrábané so zmyslom pre detail.

Tým, že máme v ponuke viaceré kolekcie, tak si je naozaj z čoho vyberať.

 

Aký módny štýl sa vám najviac páči alebo vás vystihuje?